کلم بنفش

خاصیت های بیشمار کلم بنفش

کلم بنفش سرشار آنتوسیانین است که برای حفظ قابلیت ارتجاعی پوست و معکوس کردن آسیب های ناشی از مصرف یک رژیم غذایی سرشار از قند، بسیار پرفایده است. ضمن اینکه سرشار از ویتامین ها و خواص ضد چاقی نیز می باشد.

کلم بنفش پرخاصیت

وجود رنگ قرمز و بنفش در میوه ها و سبزیجات نشان دهنده وجود آنتی اکسیدان های مهم است که سلامتی را به همراه خواهد داشت. آنتی اکسیدان ها از بین برنده رادیکال های آزاد هستند.
رادیکال های آزاد عامل اصلی ابتلا به سرطان می باشند.

ویتامین های موجود در کلم بنفش:

 

کلم بنفش پرخاصیت

 

ویتامین C

کلم بنفش منبع خوب ویتامین C هست که خود یکی از آنتی اکسیدان های مهم است. میزان ویتامین C کلم بنفش 2 برابر سایر کلم ها است. به همین دلیل در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است.

ویتامین A

ویتامین A خواص فراوانی دارد و یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها محسوب می شود به همین جهت در پیشگیری از ابتلا به سرطان بسیار مفید است. برای چشم بسیار مفید هست و برای افزایش قدرت بینایی و سلامت پوست باید به مقدار لازم مصرف شود.

ضمن اینکه سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند و رشد استخوان ها را افزایش می دهد. بیماری های مرتبط با چشم را برطرف می کند و برای مقابله با انواع عفونت ها بسیار موثر است. مصرف یک وعده کلم بنفش سه چهارم نیاز روزانه بدن به ویتامین A را بهبود می بخشد. علاوه بر این مصرف روزانه یک چهارم پیمانه آب کلم بفش در برطرف کردن سردرد، آسم، برونشیت و مشکلات گوارشی موثر است.

خواندن
کوکو بادمجان مجلسی - طرز تهیه و سرو آن به روش شیرازی

ویتامین K

ویتامین K موجود در کلم بنفش علاوه بر تسریع عمل لخته شدن خون هنگام زخم شدن ، درد و خون ریزی بیش از حد در دوران ماهانه را کاهش می دهد و با پوکی استخوان مبارزه می کند.

فواید کلم بنفش

ضد چاقی

کلم بنفش سرشار از فیبر است، به همین دلیل مصرف آن قبل از غذا باعث ایجاد حس سیری شده و از پرخوری جلوگیری می کند. به همین دلیل مصرف کلم بنفش به عنوان پیش غذا به شدت توصیه می شود.

بدن شما با خوردن هر 100 گرم کلم بنفش تنها 17 کالری انرژی کسب میکند، به همین دلیل در رژیم های غذایی به شدت مفید است و مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر مواد غذایی و خواص کلم بنفش

فیتونوترینت‌ها

منظور از فیتونوترینت‌ها (phytonutrient) ترکیبات طبیعی و ویژه موجود در خوراکی هایی مانند انواع میوه و سبزیجات است. این ترکیبات شیمیایی طبیعی از فتوسنتز گیاهان تولید می شود. این ترکیبات ضد سرطان هستند و از بین برنده ی آلاینده های محیطی وارد شده به بدن در شرایط آلودگی هوا است.

فلاوونوئید

فلاوونوئید موجود در کلم بنفش خاصیت ضدالتهابی دارد و برای درمان بیماری‌های متعدد مفید است.

 

برای خرید کلم بنفش های پرخاصیت شاهدفود می توانید به فروشگاه ما سر بزنید.

 

گلخانه های شاهد
مزرعه ای به مسافت ۱۰ هکتار آماده کاشت محصول اورگانیک