طرز تهیه سالاد اسفناج و پاستا

طرز تهیه سالاد اسفناج و پاستا سریع و آسان

اسفناج از سبزیجات پر خاصیت با آهن فراوان است که برای رفع کمبود آهن بسیار مفید است. طرز تهیه سالاد اسفناج و پاستا با طعم مطبوع و خواص فراوان را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

مواد اولیه موردنیاز سالاد اسفناج و پاستا:

سرکه سیب: 5/2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری
شوید تازه: 5/1 قاشق غذاخوری خرد شده
نمک و فلفل: 8/1 قاشق غذاخوری
کاهو: 3 پیمانه، خردشده
مرغ پخته: 1و 4/1 پیمانه خرد شده
گوجه فرنگی: 1 عدد خرد شده
خیار پوست کنده: 1 عدد خرد شده
پیاز قرمز: 4/1 پیمانه، خرد شده
زیتون سیاه: 4/1 پیمانه، خرد شده
پنیر فتا:4/1 پیمانه، رنده شده​

سالاد اسفناج و پاستا

طرز تهیه سالاد اسفناج و پاستا

  1. در یك قابلمه مقداری آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس پاستا را همراه با كمی روغن و نمك داخل آن بریزید. صبر كنید تا پاستا نرم شود، سپس آن را داخل سبد بریزید و كنار بگذارید.
  2. در یك تابه كمی روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. كالباس‌ها را به صورت تكه‌های ۱ در ۴ سانت برش بزنید، سپس آنها را داخل تابه سرخ كنید تا طلایی و برشته شوند. كالباس‌های برشته شده را داخل یك كاسه‌ی مناسب بریزید و كنار بگذارید.
  3. گوجه‌ها را بشویید، سپس آنها را از وسط خرد كنید. گوجه‌های خرد شده را داخل یك ظرف بریزید. اسفناج‌های خرد شده را هم داخل ظرف بریزید. پاستای پخته را هم همراه با كمی نمك و فلفل اضافه كنید و مواد را به آرامی با هم مخلوط كنید.
  4. در یك كاسه سس فرانسوی، سس مایونز، سس خردل، روغن كنجد و مقداری نمك و فلفل را بریزید و خوب مخلوط كنید تا سس یكدستی حاصل شود. مقداری از سس را بچشید و در صورت نیاز مقدار بیشتری نمك اضافه كنید.
  5. در این مرحله سس را روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید تاسس به خورد مواد برود. سالاد را داخل یخچال قرار دهید تا كاملا خنك شود.
خواندن
طرز تهیه سالاد سزار با مرغ

 

گلخانه های شاهد
مزرعه ای به مسافت ۱۰ هکتار آماده کاشت محصول اورگانیک